19 Haziran 2010 Cumartesi

İzin Başlıyor . . .


Veeeee işte bir sene boyunca işe gidip geldikten sonra bu gün itibari ile 2 haftalık yıllık iznime ayrılmış bulunmaktayım. yandaki resimden ne kadar mutlu olduğumu görebilirsiniz(;> Tatil e gidemeyecek olsam da işe gitmeyecek olmanın verdiği hafiflik yerleşti bile bünyeye.

Evet tatile gidemiyorum ama Ankara da da durmuyorum. sanırım önce güneymarmara turu yapıcam bu turun içinde erdek bandırma gönen biga çanakkale olası duraklarım. Tüm bu yerleri bir haftaya sığdırıp ordan hop izmire gidicem.. 2 sene kadar önceydi sanırım foçaya giderken uğramıştık özledim, kordonu alsancak ı, denizini vapurunu, kızlarını (;> işte bir hafta kadar da izmirde durabilirsem , ordaki eş dost akraba ziyaretlerinden sonra dönüp geri gelicem.

Bu izin planındaki en büyük değişiklik önce izmire gidip ardından güney marmara turu yapmam olur herhalde. bu izin süresince internet buldukçada uzunca bir süredir post atamadığım pek sevgili bloğumuza post atmayı düşünüyorum.


Son olarak diyete başladım bilmeyenler varsa duyrulur. Enerji verici ne varsa var benim diyetimde . bal pekmez ceviz çukulata, gözüm dönnmüş bi şekilde dolanıyorum ortalıkta resmen. Bu iznimde bu kadar uzun yol yapmayı göze almış olmamın bir nedeni de bu diyet olabilir.

Pek çok insanın yaptığı gibi kilo verme diyeti değil tabiki benimkisi, kilo alma diyeti. Aman ondan kolay ne var demeyin bir aydır deli gibi yiyorum topu topu aldığım kilo miktarı 2 yi yeni geçti. bu gidişle almayı planladığım 10 kiloyu alıncaya kadar ben, yer yüzünde kıtlık baş gösterecek. Resmen boşuna yiyorum da yemekleri israf ediyorum gibi geliyor bazen.
Şimdilik hepinize saygılar sevgiler, kalınız sağlıcakla .

18 Haziran 2010 Cuma

Sendit.com

Arkadaşlar merhaba, biraz önce mailimde gördüm sizinle paylaşmak istedim. Sendit.com sitesi müzik cd/dvd/blueray lerinde indirim yapmış bu site Türkiye'ye de gönderim yapıyor. Benim alışverişim olmadı ama okuduğum kadarıyla güvenilir bir site. Tabii belirtmek lazım kargo Türkiye'ye ulaştığında PTT kargo görevi devralıyor. Neyse siz yine de bir göz atın. 5 - 10 pound arası indirimler var. En kötü indirmek için fikir verir bize :)

http://www.sendit.com/offers/festival-fever/music-dvds.list

14 Haziran 2010 Pazartesi

Antichrist - 2009

Vizyona yeni girmiş ama 2009 yılı yapımı bir film Antichrist. Sinema rahat izlenmelik aksiyon, komedi vs. gibi filmlerden çok öte olduğunu gösteren yapımların sayısı çok azdır. İnsanın içine işleyen filmlerin sayısı da çok azdır. Hele ki konu korku gerilim oldu mu bunun sayısı belki çok daha azdır.

Antichrist hem iğrendiren, hem ürküten, hem de geren bir film. Bunun yanında anlaşılması da bir o kadar zor. Ama filmi güzel yapanda belki o anlaşılmaz oluşudur. Klasik filmlerde bir açıklama getirirken her şeyi alenen ve de açık açık anlatırlar, bu filmde de onu bekleyenler; beklemesinler. Ben filmi bir daha izleyeceğimi düşünmesem de izlenmesini tavsiye ederim. Belki Hıristiyanlıktan ve orta çağ zamanlarını biliyorsanız bu film daha açık gelebilir.

1 Haziran 2010 Salı

The Book of Eli - 2010

Filmin konusunu okuduğum zaman açıkçası çok ilgimi çekmedi. Ancak çok sıkı bir hayranı olmasam da Denzel Washington filmlerini severim.
Film farklı bir zamanda geçiyor, öle ki kendileri bile hangi zamanda olduklarını bilmiyorlar. Dünya bizim bildiğimiz halinden çok farklı bir halde, her yer çöl olmuş, bitkiler yetişmez olmuş. Bir savaş olmuş ve üstünden uzun bir zaman geçmiş. Yeni bir kuşak doğmuş, büyümüş ama eğitim, kültür, müzik, çiçek, mutluluk, bilgisayar, vs. vs. kalmamış. İnsanlar ne kitap okumasını biliyorlar ne de yazmasını. Ahlak, namus diye bir durum söz konusu değil. Bir birlerini yiyen insanlar, tecavüzler, bir topluluk olmaktan çok uzakta yaşayan insanlar.
Eli ise kutsal bir kitap taşıyor(üstünde haç işareti var elbet). Bunu bir yere ulaştırmaya çalışıyor. Nereye ulaştırmaya çalıştığını kendiside bilmiyor ama yine de yapması gerektiğine inanıyor. Bu görevinde karşısına bir çok zorluk çıkıyor ancak görevini yerine getirmek için bu sıkıntıların üstesinden gelmek zorunda.
İzlerken benim hissettiğim elimizde bu kadar imkan varken bir anda hepsini kaybetsek bizim çocuklarımız ya da torunlarımız ya da bizden sonra gelecek olanlar nelerle karşılaşabilirler.