5 Mart 2013 Salı

Rocksmith

    Selam millet, bu postta sizlere Rocksmith adındaki bir oyundan bahsedicem. Oyun ps3, xbox ve pc için piyasada. kısaca özetleyecek olursak guitarhero tarzında bir oyun. En büyük farkı ise oyuna gerçek gitar bağlıyor olmanız.

Evet yanlış okumadınız bildiğimiz gitarınızı alıyor oyuna bağlıyorsunuz ve çalmaya başlıyorsunuz. şimdi aranızdan eee ben gitar çalmayı bilmiyorum diyenler olabilir. merak etmeyin oyun zaten sizi bilmiyor kabul ediyor, ve siz öğrendikçe zorlaşıyor.

Yani kısacası hem oyun oynuyor hemde gitar çalmayı öğreniyorsunuz. Lafı daha fazla uzatmadan önce oyunun piyasaya çıkmadan önceki tanıtım videosuyla başlıyalım isterseniz;
   Evet oyunun tanıtım videosunu izlediğimize göre birde oyuna yeni başlayan yada başlamayı düşünenler için olan ve oyun yayınlandıktan sonra yayınlanan videoya göz atalım. burada oyun içi görüntüler mevcut, başlangıç seviyesinde sizleri hiç te zorlamıycak olan kolaylıkta notalarla karşılaşacağınızı bu videodan da kolaylıkla anlaya bilirsiniz.

 
   son olarak göz atacağımız video ise tanıdık bir şarkının oyun içi videosu. uyarmadı demeyin arkadaş biraz çalıyor.

tüm bunları izledikten sonra ben zaten deli gibi çalıyorum bu oyun bana bir şey katmaz diyorsanız çok yanılıyorsunuz. youtube ta rocksmith advance diye bir arama yaptığınızda oyunun sizin gitar yeteneğinizi nerelere götürme potansiyeli olduğunu görebilirsiniz.

Biz derleme ekibi olarak oyunun orjinalini almanız taraftarıyız. gayet güzel yapılmış bu oyunu yapan adamlarda para kazanmalı bizce ama genede belirtmeden edemiyeceğiz ki piyasada crack i mevcut. hatta oyuna gitarınızı bağlamak için orjinal bir kablosu var başka tür crack ler ile sadece ses kartınızı kullanarak ta oynaya biliyorsunuz. Genede orjinaline saygı(;> Eh benim elektro gitarım yada bass gitarım yok diyorsanız üzülmeyin iyi bir ses kartı ve akustik gitar mikrofon 3 lüsüde oyunu oynatıyor(;>
Bu kadar tanıtım yeter. Umarım oyunu sizde benim kadar seversiniz. Ayrıca bu oyunu ilk keşfeden olarak Silentmoon a teşekkürü borç bilirim.ayrıca figment arkadaşımızada oyunu test etme sürecindeki yardımlarından ve zırtpırt telefon etmeme rağmen hala telefonlarımı açıyor olmasından dolayı teşekkürü bir borç bilirim. Madem bu kadar teşekkür borcum birikti o zaman bu postta emeği geçen derleme ekibi üyelerine sonsuz teşekkürler.
Müziksiz kalmayın...

4 yorum:

Silentmoon dedi ki...

Hehe... artık kardeşe aldığımız gitara çökücez denemek için :) Ama son videoyu izleyince korkmadım değil :)

figment dedi ki...

Farmer bilir bu oyunu bire süre önce keşfedip indirmeye kalkmış ilacı ve kablosu olmadığı için çöpe atmıştık. İlaç olayı hakkaten ilaç gibi geldi =) Oyun keyifli çalan veya çalamayıp da başlamak isteyenler kesinlikle oynasın bence de.. Ne demek happy. Güzel paylaşım silent&happy ;)

Farmerfam dedi ki...

Heheh evet 22.09.2012 de sevgili Figment le araştırmışız bu oyunu tabi ilaç olmadan bir sonuca ulaşamamışız. O zamandan hatırlıyorum baya eğlenceli gözükmüştü şahsen bana :D

figment dedi ki...

ahah 22/09 ne, download tarihi mi? :D