12 Ocak 2014 Pazar

İçinde Gitme Geçen Şarkılar

Bağzen gitme diyemezsin nefesin düğümlenir boğazına,bağzen otobüs camına yaslanmış buğulu gözlere el sallarken duymayacağını bile bile gitme dersin,bağzen bir tren garında sarılırsın sımsıkı, kulağına fısıldarsın gitme diye, bağzen hüngür hüngür ağlarsın gitme derken, bağzen içinde gitme geçen şarkıları söylersin gitme derken, bağzen açık açık gitme dersin,
genede gider,
Bağzen ağlayarak, bağzen gülümseyerek, bağzen geri dönücem diye söz vererek, bağzen hiç birşey demeden anlamlı boş bakışlarla seni süzerek gider, ne sigaranın dumanına sarıp saklaya bilirsin, nede aranızda yaşanacak yarım kalan birşeylere üzülebilirsin, geceler sabahsız gönlün baharsız kalırsın bir başına, bir sigara yakarsın, içecek birşeyler koyarsın, ürperirsin kendi yalnızlığında, bağzen unutursun gideni, bağzen tüm gidenleri aynı anda hatırlarsın.

Emre Öz için editlenmiş hali;
Bazen gitme diyemezsin nefesin düğümlenir boğazına,bazen otobüs camına yaslanmış buğulu gözlere el sallarken duymayacağını bile bile gitme dersin,bazen bir tren garında sarılırsın sımsıkı, kulağına fısıldarsın gitme diye, bazen hüngür hüngür ağlarsın gitme derken, bazen içinde gitme geçen şarkıları söylersin gitme derken, bağzen açık açık gitme dersin,
genede gider,
Bazen ağlayarak, bazen gülümseyerek, bazen geri dönücem diye söz vererek, bazen hiç birşey demeden anlamlı boş bakışlarla seni süzerek gider, ne sigaranın dumanına sarıp saklaya bilirsin, nede aranızda yaşanacak yarım kalan birşeylere üzülebilirsin, geceler sabahsız gönlün baharsız kalırsın bir başına, bir sigara yakarsın, içecek birşeyler koyarsın, ürperirsin kendi yalnızlığında, bazen unutursun gideni, bazen tüm gidenleri aynı anda hatırlarsın.

Not;
post un ilk halinde geçen bağzen kelimesinin doğru yazılışına istikrarlı bir şekilde uyulmamıştır. Bununla beraber noktalama işaretlerine ve benzeri imla kurallarına da uyulmamıştır. Bu blogtan yazı kopyalayıp edebiyat dersi ödevleri için kullanılmamalıdır. Sevgiler saygılar.
5 yorum:

Fücur dedi ki...

Ama ba(ğ)zen de bilmezsin sana ne büyük iyilik yaptığını. Gitme dediklerimiz kalsaydı bugünümüzü yaşarmıydık ? Yoksa "giden" mi olurduk asla bilemezsin. En iyisi şarkılarda "gitme" demektir şüphesiz.

Emre oz dedi ki...

"Bağzen" kelimesini gördükten sonra okuma gereği duymadım.

Farmerfam dedi ki...

Çok bile dayanmışsın bence

happy owl ironic dedi ki...

Emre oz merak etme okuyabileceğin hale getirdiğimi düşünüyorum. Bu saçma posttan mahrum kalmanı istemeyiz(;>

Fücur dedi ki...

harsss bana da daş geldi :)