19 Mart 2009 Perşembe

St. Patrick's Day Birası II

Derleme ailesine hayırlı olması dileğiyle :)
Tarifinden sonra gerçeğinide 17.03.2009 Salı günü yaptık.


Yapım ve deneme aşamasında katkıları olan bütün arkadaşlarımızı teşekkür ederiz.Yapım aşamasında kullandığımız gıda boyasını herkes farklı oranlarda kullanıdğı için yeşilin değişik tonlarına ulaştık ve en önemlisi kimsenin midesi bozulmadı ve zehirlenmemesiydi :)


Artık değişik renklerde çalışmalarımız olacak katılmak isteyenleri bekleriz :)
7 yorum:

happy owl ironic dedi ki...

uygulamacı internetçilik ' e bir örnek olması açısından tarif bulundu kendi üzerimizde test edildi, ve onaylandı. 1 - evet yeşil renk bira yapmak çok kolay, 2- gıda boyası; aktar tabir ettiğimiz şifalı ot ıhlamur, baharat tarzı şeyler satılan yerlerde, satılıyormuş.
3- bu gıda boyası denen meretten gerçekten çok az kullanınca baya bi boyuyormuş. örnek olarak resimdeki biralar ıslatılmış kürdan boyaya batırılarak sonradan biraya batırılmak suretiyle yapıldılar ve zaman geçtikçe rengi koyulaştı.
evet önemli noktaların da altını çizdikten sonra madem yeşil olacak st. patrick's day de yapalım dedik ve tam zamanında yaptık. sevgiler saygılar.

figment dedi ki...

bira maçını kazanıp da mı yaptınız? haydan geler huya gider hesabı?

Silentmoon dedi ki...

yok abi bira maçı hezimetti :) 501 ci arkaşlar olunca karşıda kafadan 240 ceza ile başladık maç sonuna kadar aradaki farkı en fazla 140 a indirbildik :D

Silentmoon dedi ki...

Ayrıca ne hayden gelen huya gider yahu tadında bir değişiklik yoktuki herkes içti bitirde tek sorun tuborg olmasıydı... ayıptır emeğe yazıktır o kadar uğraştık :D

Bloodlust dedi ki...

Likör renkli yeşil biraları yudumlarken bir derlemecide bu St. Patrick kimdir anlatmadı. Bu işi bloodlust üstlendi.

Kendisi İrlanda'nın koruyucu azizidir.

Bir rivayete göre İrlandayı yılanlardan temizlediğine inanılır.Muhtemelen buradaki yılan bir sembol olarak kullanılmıştır.

Doğum tarihi,doğum yeri,ölüm tarihi ve soyadı gibi bilgiler günümüzde malesef bilinmemektedir.

Hristiyanlıktaki teslis inancını halka açıklamak için kullandığı 3 yapraklı yonca İrlandanın sembolü olmuştur.St.Patrick gününde her tarafın yoncalarlar ve yeşil renklerle süslenmesinin sebebi buymuş.

Cumhuriyetten önceki İrlanda bayrağına da St. Patrick's Cross denirmiş efendim.

Saygılar.

happy owl ironic dedi ki...

ellerine sağlık bloodlust

Bloodlust dedi ki...

Rica ederim:)